Ділимося досвідом роботи шкільних коворкінгів. День 1

Пирятинська громада ділиться досвідом роботи шкільних коворкінгів – відсьогодні стартував триденний всеукраїнський науково-методичний семінар-треніг з трудового навчання на тему "Шкільні коворкінги у Пирятинській громаді: досвід започаткування та функціонування в час війни". Захід проходить під егідою Міністерства освіти і науки України за участі експертів ГО "Інститут громадянського суспільства" та зібрав учасників з Львівської, Київської, Хмельницької, Полтавської, Вінницької, Чернівецької, Херсонської, Тернопільської, Сумської, Одеської, Кіровоградської, Івано-Франківської, Закарпатської та Волинської областей.

Учасників семінару привітав Пирятинський міський голова Андрій Сімонов. "Освітня складова проєкту, який третій рік реалізується у Пирятинській громаді за кошти ЄС, для нас дуже важлива. Адже створення умов для розвитку та самореалізації молоді – одне з першочергових завдань муніципалітету. На жаль, старт проєкту у нашій громаді співпав з початком повномасштабного російського вторгнення. Але, не зважаючи на виклики, пов’язані з війною, ми успішно завершуємо реалізацію проєкту. Близько 70 % коштів вкладено у проєкти, що працюють у реальному секторі економіки, зокрема, на закупівлю обладнання для виготовлення хлібо-булочних виробів, обладнання для пакування зерна, переробки соломи і відходів на паливні брикети, переробки сої, закупівлю прес-підбирача для тюкування соломи, створення молочних міні-ферм, закупівлю міні-тракторів, тепличного обладнання для приватних домоволодінь. Невдовзі запрацює міні-цех з виробництва ковбасних виробів. І поряд з цим ми відкрили чудові простори - коворкінги, на базі яких успішно навчається і розвивається молоде покоління дітей громади", - відзначив він у вітальному слові.

В рамках реалізації проєкту "Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей молоді і сільських жителів та екоорієнтованого зростання", що реалізується у співпраці муніципалітету та ГО "Інститут громадянського суспільства" за фінансового сприяння ЄС, відкрито 5 коворкінгів. Артшвейний та кулінарний функціонують у міському ліцеї №6, інноваційний – на базі ЦДЮТу, гончарний – на базі філії Пирятинського ліцею та садовий – у Березоворудській школі. Окрім цього, участь у проєкті ЄС дала змогу впровадити у п’яти освітніх закладах для учнів 8-10 класів нову навчальну програму "Соціальне шкільне підприємництво".

Наразі робота коворкінгів вийшла за межі закладів освіти, на їх базі проводяться майстер-класи та заняття для учнів інших закладів, для дорослого населення, для дітей з особливими освітніми потребами, вимушено переміщених осіб.

У рамках першого дня семінару його учасники ознайомилися з роботою коворкінгів на базі міського ліцею №6. На базі артшвейного та кулінарного коворкінгів було проведено майстер-класи, під час яких вони мали змогу власноруч приготувати зефір та виготовити футболки із підібраними на свій смак зображеннями.

Поділитися:

Відбувся ІІІ районний етап з легкоатлетичного чотириборства Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч»
16.04.2025 16:07
Сьогодні у Пирятині відбулись змагання з легкоатлетичного чотириборства серед учнів 6-7 класів в рамках ІІІ районного етапу Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч». За місце в обласному етапі…
Відбувся семінар ,,Цифрові інструменти в дошкільній освіті "
15.04.2025 15:46
15 квітня 2025 року відбувся семінар вихователів закладів дошкільної освіти ,,Цифрові інструменти в дошкільній освіті’’. В ході роботи семінару педагоги обмінювалися знаннями та досвідом роботи,…
Відбувся ІІ етап змагань з легкої атлетики проєкту "Пліч-о-пліч"
15.04.2025 13:23
Відбулись змагання учнів 6-7 класів за програмою класичного чотириборства в рамках ІІ етапу проєкту Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч». Хлопці та дівчата боролися за перемогу з бігу, у стрибках…