У Пирятині обговорили формування мережі профільної школи Пирятинської територіальної громади на основі існуючої мережі.
Про обов'язкове запровадження профільної освіти в Україні з 2027 року, критерії для створення академічного ліцею, моделі фінансування ліцеїв та як об’єднати сили заради якісного навчання – освітяни Пирятинської громади обговорили всі вимоги і виклики під час зустрічі з експертною групою швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».
Заступник міського голови Тамара Коваленко подякувала експертній групі за можливість з перших вуст почути відповіді на питання, які турбують не лише освітян, а й місцеву владу, від управлінських рішень якої залежить впровадження майбутньої реформи.
Начальник відділу освіти Людмила Зібніцька зазначила, що реформа профільної освіти необхідна, в першу чергу, щоб покращити якість освіти, зменшивши навантаження на учнів та надавши їм право здобувати освіту в старшій школі за певним профілем, а також зменшити освітню нерівність і забезпечити рівний доступ до якісної освіти учнів.
Експерти проекту DECIDE – Юрій Орел, Алла Бондар та Олена Гуленко – надали професійну підтримку обговоренню, висвітливши зміст реформи, її нормативно-правове забезпечення та виклики, з якими може зіткнутися громада.
Що ж таке академічний ліцей?
Академічний ліцей – заклад відокремлений від початкової школи та гімназії, у якому будуть лише 10-12 класи. В ліцеях готуватимуть до вступу в заклади вищої освіти, а учні самостійно обиратимуть профілі навчання та додаткові предмети/курси.
Дякуємо експертам Проєкту DECIDE за підтримку та конструктивний діалог! Спільними зусиллями працюємо над покращенням освіти в нашій громаді.